1

Téma: Výjezd na Fiorentinu

Yorimar napsal:

Chtěl jsem se zeptat, jestli by někdo v budoucnu nechtěl zajet na zápas fialek. Vzalo by se auto a benzín by se rozpočítal, tak myslím, že by to neměl být až takový problém. A vyjde to levněji než autobus nebo vlak.

Giancarlo napsal:

Já jsem určitě pro výlet, třeba konec srpna/začátek září, jak jsem se už s některými místními kolegy smlouval. wink Ale vzhledem k těm financím by možná bylo lepší letět letadlem, jak jistě pan šéf potvrdí, je to překvapivě levnější a snad i rychlejší. Krom toho, ono by nás jelo docela dost. smile A leda si tím pádem vzít autokar.

Hans napsal:

Taky jsem pro ale potřebuju to vědět minimálně 2 měsíce dopředu. Souhlasím s termínem kterej psal Marco. Co se týče auta tak do mýho se vleze 5 lidí takže záleží kolik by nás jelo.

Collin napsal:

Urcite by zalezelo na poctu lidi. Pro 4-5 by auto mohlo byt i vyhodnejsi, pro mensi skupinu to asi bude lepsi letecky. Nove je ted otevrena linka spolecnosti FlyAirOne Praha - Pisa, let cca hodinu a z Pisy do Florencie je to busem ci vlakem kolem 45 minut.

Taky dost zalezi na jak dlouho atd. Letadlu je treba se podridit tomu, jak maji nastavene odlety, zatimco autem se da vyrazit vlastne kdykoliv.

Kdybyste se domluvili, tak mi dejte vedet a pomohu s listky smile

forZ napsal:

Já jsem taky pro, ideální je pro mě stejnej termín jako psal Marco...

Yorimar napsal:

Tak věřím, že by se to auto naplnilo, popřípadě i víc. U těch letadel třeba by mohl být problém, že by jsem museli letět třeba 2 dny před zápasem, protože to asi lítat každý den nebude,ikdyž na termíny jsem se teď nedíval. Jinak u mě by nebyl problém zajet na zápas i tuto sezónu, jinak ten srpen/září by taky šlo.

Collin napsal:

Ano, tenhle problem by z tou spolecnosti co jsem psal skutecne byl, litaji jen utery, ctvrtek a sobota, takze by to slo jedine sobota tam a utery zpet. Ale zas na druhou stranu nejen fotbalem je duse ziva, ve Florencii je spousta umeni a vina!

002

Yorimar napsal:

a na kolik by to zhruba vycházelo s tou společností i se zpáteční ?

Giancarlo napsal:

Já bych tedy navrhoval v dohledné době jaksi fanouškovský chat, kde bychom si to dohodli. Jedno jestli skrze tenhle web nebo na lidech. smile Osobně nejsem ani proti jaru - a proč neudělat třeba výlety hned dva (v různém složení, jak kdo může...ať tři nečekaj na další půl roku apod., ale to je na vás...)? Tedy jestli se najdou finance, to je věc druhá. biggrin

Yorimar napsal:

Jak jsem se podíval, tak ceny té letecké společnosti jsou podobné cenám za vlak nebo bus. Jinak ten chat je dobrý nápad, a´t je realizace rychlejší smile

Yorimar napsal:

Jsem to tak narychlo propočítal a cena letadla, vlaku nebo busů by se pohybovala kolem 3 000 kč. Kdyby se jelo autem v počtu 5 lidí tak cesta na jednoho by byla nějakých 1 150 kč (počítal jsem trasu Brno - Florencie), ve 4 lidech by to bylo cca 1 400 kč. Do té ceny jsem nepočítal cenu za dálniční známky, ale furt se to celkově pohybuje přijatelně.

Giancarlo napsal:

Tak ideálně ještě tento měsíc. Zkouškové skončilo (alespoň mně ano) a beztak jsme všichni studenti, takže času na jednání během února nemálo. smile Kdy se to komu hodí? Třeba někdy večer? Cena zní rozumně, takže by asi nebylo od věci jet autem, do Brna se s ForZem už nějak dostaneme.

Aby byla ta jízda autem řekněme pohodlná, rovnou upozorňuji případné spolucestující na své nemalé pozadí, kvůli kterému nebudou ostatní mít prostoru. shades Asi bych měl sedět vpředu.

forZ napsal:

Bohužel, pro mě tenhle semestr končí zkouškové 15.2. v pátek a v pondělí 18.2. mi začíná novej semestr yuck depressed ale čas si udělám, poslední týden by už měl být v klidu...

Ta cena se zdá přijatelná, ale zatím nejsem schopnej slíbit, že budu schopnej jet už na jaře frown

Dovolil jsem si to presunout sem smile

Ta cena pri 4/5 lidech autem je fakt dobra. Letecky s trochou stesti se s tou spolecnosti da dostat i na 2000, ale pod ne uz ani nahodou.

Ai ev e drim nì cassetto...
che lo vedrò i terzo scudetto???

2

Re: Výjezd na Fiorentinu

Ještě k té ceně, máš v ní započítané dálniční poplatky v Itálii? Od hranice do Florencie to bude odhadem přes 50€, takže obě cesty tak kolem 100-120€.

3

nepočítal, protože se v těch cenách moc nepohybuju, ale nečekal jsem, že jsou tak vysoké

4

Poptal jsem se, lehce jsem to přestřelil - od hranice (Tarvisio, tj směr od Villachu) do Florencie je to 40 eur.

5

Tak možná by bylo teďka dobré vybrat na které utkání by se jelo, protože zájem určitě je. A co se týká mě, tak já pojedu rád na kterékoliv utkání, které by se vybralo, takže bych to nechal na vás.

6

Tady jsou zapasy a terminy (mohou se jemne lisit, sobota misto nedele atd., dle televize) ze kterych se da vybirat:

25. kolo: Fiorentina - Inter (17. února)
26. kolo: Bologna - Fiorentina (24. února)
27. kolo: Fiorentina - Chievo (3. března)
28. kolo: Lazio - Fiorentina (10. března)
29. kolo: Fiorentina - Genoa (17. března)
30. kolo: Cagliari - Fiorentina (31. března)
31. kolo: Fiorentina - M***n (7. dubna)
32. kolo: A******a - Fiorentina (14. dubna)
33. kolo: Fiorentina - Torino (21. dubna)
34. kolo: Sampdoria - Fiorentina (28. dubna)
35. kolo: Fiorentina - R**a (5. května)
36. kolo: Siena - Fiorentina (8. května) (utkání uprostřed týdne)
37. kolo: Fiorentina - Palermo (12. května)
38. kolo: Pescara - Fiorentina (19. května)

Pripadne tez zde: http://www.fiorentina.cz/clanek/473-roz … -2012-2013

7

Já mám tuhle sezonu zabitou. Bakalářka, státnice, práce to je no go frown

Oh Fiorentina, Di ogni squadra ti vogliam regina. http://i49.tinypic.com/280v6n9.jpg

8

Ale no tak, sama prace a skola. A co chleb a predevsim hry?

9

Ty kráso, hry! biggrin Úplně mě to slovo vyvedlo z míry! biggrin Přiznám se, občas hraju World of Tanks, je to rychlovka, jinou hru jsem nezapl tak půl roku biggrin

Jinak s tím výletem, u mě nebude problém čas, ale finance mám ten dojem smile)

-------------------------------------
Jsem neuvěřitelně nezodpovědnej maximálně vytíženej student.
Kdyby něco, bombardujte mě na icq....:D

10

Tak nejzajímavější by byly asi tyto 2 utkání:
31. kolo: Fiorentina - M***n (7. dubna)
35. kolo: Fiorentina - R**a (5. května)

Na které by jste raději jeli, a´t se trošku posuneme v realizaci.

11

Navrhuji fanouškovský chat po zápase s Interem, kde to smluvíme.

12

Tak domluvíme ten výjezd ? Mě na zápase nezáleží, pojedu na jakýkoliv se vybere, ale a´t už se nějaký termín domluví a lidi pak budou vědět či budou moct jet nebo ne.

13

Tak chlapi, pochlapte se smile

Jak jsem jiz rikal, pomuzu se zajistenim listku s predstihem a mohli bysme zkusit to udelat pod zastitou ceskeho Viola Clubu, a tak bysme mohli zkusit na vedeni klubu vyprosit i nejake setkani s delegaci hracu, jako cas od casu maji na oficialnim webu videa smile

14

Mít fotku s Jovetičem nebo s mým oblíbeným Cuadradem to by byl fakt sen smile Jinak, kdyby se nám každou sezónu podařilo udělat aspon 1 výjezd, tak bych mohl nechat udělat vlajku czech fans Fiorentina, jako mají např. czech fans Lazia.

15

V tento moment je to asi trochu mimo misu, ale podelim se o prave nabitou informaci. CSA bude litat 4x tydne Praha - Florencie, zahajovaci promo cena je cca 3500 kc za obe cesty.

16

Tak co chlapi, jak to vypada?

17

U sebe to na jaře nevidím reálně, bohužel...

-------------------------------------
Jsem neuvěřitelně nezodpovědnej maximálně vytíženej student.
Kdyby něco, bombardujte mě na icq....:D

18

Vypadá to zatím, že pojedu asi jako jediný, v tom případě bych to řešil letadlem, vlakem nebo busem.

19

A nejreálněji to vidím na zápas s AS 5.5.

20

Přidej si mě na FB a pokecáme o tom ještě, pan Kos, těší mě, najdeš mě např. skrze pana šéfa. smile

21

Giancarlo: no já nemám FB ani od šéfa, takže se nemám jak k tobě dostat, teda jestli ta zpráva směřovala ke mě.

22

Poslal jsem ti PM s odkazem, tak snad to půjde. smile

23

Giancarlo: Už jsem se ti tam ozval na FB

Jinak ta cesta na zápas s AS, když beru letadlo ČSA, časově vychází celkem pěkně, odlet je v sobotu v podvečer, návrat v pondělí v poledne, ale ta cena 4497kč není zrovna nejlepší. Není tady naděje ještě, že by se domluvilo na 1 autě, cenově by to vyšlo mnohem levněji než letecká varianta s ČSA.

24

No máš pravdu...4,5 tisíce je za letadlo docela dost. Ale bus a auto jsou časově náročné záležitosti. Nešlo by to letět do Pisy a pak vlak nebo tak něco? Na FB nic nemám, sorry. smile Pošli mi odkaz na svoje do PM...

25

Je to tam smile

26

Super, už jsme se našli a odkázal jsem tě i na zbytek našeho zdejšího fialového konglomerátu. smile

27

Tak do Pisy to je ještě dražší než do Florencie. Jinak tím letadlem to celkově není kratší záležitost, když ty letadla nelítají každý den, ale zase nejpohodlnější. Jinak nejlevnější variantu letadlem pro mě jsem našel Krakow - Pisa za 2400 tam i zpět(let sobota, zpět až úterý).

28

Jinak já bych jel asi busem. Cena Brno - Florencie 3000kč se vším všudy, příjezd v 11 dopoledne v neděli, odjezd v pondělí.

29

Ten autobus nezní tak tragicky. smile Akorát se ještě smluvit, v kolik kde v Brně, to město absolutně neznám. Dáme o tom ještě nějaký chat na FB - i s ostatními.

30

Se znalostí Brna jsem na tom podobně. Odjíždí se od hotelu Grand a tam já taky přijedu busem z Třince,takže se budu někde kolem motat. Odjezd z Brna v 19:55 (sobota 4.5.). Jinak z těch kontaktů cos mi dával, tak kdo z nich je Collin, ať se pak můžu na něho obrátit s lístky.

31

Ahoj. Šéfovy iniciály PV - víc radši nepovím, forum je trochu veřejnější... 004

No a u mě to vidím 50:50, ale určitě o tom budu přemýšlet a brzy se rozhodnu. Popovídáme o tom na fejzbuku. smile

32

Byl jsem šéfem požádán ať vám sdělím svoje zkušenosti se spaním v hostelu ve Florencii. Tak tedy, v září sem strávil nějaké čtyři noci v Hotelu Paola. (http://www.budgetplaces.com/cz/eg_offer … l_id=25905). Hledal jsem maximálně levný ubytování. Spal jsem ve společný noclehárně s takovou srandovní sprchou přímo na pokoji. 3 ze 4 nocí jsem tam byl sám, tu poslední mi na pokoj přibyl jakýsi kolega, který poněkud nevoněl. Jinak si nemám na co stěžovat, voda tekla, wifi byla, ručníky byly a jakási kuchyňka a kávovar byly na chodbě.

Hostel je kousek od vlakovýho a autobusovýho nádraží Santa Maria Novella, ze kterýho jede autobus ke stadionu. Kousek je taky katedrála a tržiště. Přímo v ulici je cafeterie, jejíž majitel byl úplně vysazenej z mýho Fiorentina trička a furt mi cpal zmrda Řepku wink Jinak pokud byste jeli do tohohle hostelu, tak pozor na recepční. Sympatická slečna, ale vůbec netušila že existuje nějaká Republica Ceca (beze srandy) a z naší občanky byla fakt nešťastná. Nicméně dlouhou chvíli kdy s tim bude bojovat si můžete zkrátit pohledem do luxusního výstřihu biggrin

Kdyby něco, ptejte se :-)

Oh Fiorentina, Di ogni squadra ti vogliam regina. http://i49.tinypic.com/280v6n9.jpg

33

Tak uz se vam to hosi blizi, co? shades

34

Už jsme natěšení smile Kdyžtak hod do zítřejšího dopoledne tipovačku, at můžeme taky hlasovat smile

35

Jasne, tipovacka uz je pripravena smile

36

Chlapi, pochlapte se, a sup sem s reportem! shades

37

Yorimaruv report z vyjezdu... shades

Yorimar napsal:

Fotbalový výjezd dle uživatele Yorimar (Michal Heczko)

V následujících chvilkách se budu snažit aspoň trošku přiblížit náš jedinečný zážitek v rámci výjezdu na utkání Fiorentiny - AS Řím

Můj začátek výjezdu začal v pátek na železniční stanici v Třinci a mé putování do Brna, kde naše výprava byla domluvena na srazu, začala poklidně a nic zajímavějšího se nic neudálo. Spíše bych se ze začátku zaměřil na posádku naší výpravy. Počet našeho výletu činil 5 osob a zajímavostí je, že do té doby jsem opravdu nikoho neznal osobně, pouze krátce přes chat (to by mohla být motivace pro ostatní fanoušky). Rodiče mě spíše odrazovali, že budu trávit 4 dny s neznámými lidmi, ale  po chvilce jsem zjistil, že ostatní členové výpravy jsou opravdu skvělí lidé a fanoušci.

Po seznámení v Brně s ostatními členy výpravy nás čekala cesta autobusem do Florencie. Tato cesta by se dala označit asi za nejnepříjemnější část našeho výjezdu. Řidiči našeho autobubusu si brzo vysloužili přezdívky "Pat a Mat". A to hlavně z důvodu, že těsně za česko-rakouskými hranicemi našemu autobusu přestaly fungovat koncové světla a naším pánům řidičům trvalo neuvěřitelné 4 hodiny než zajistili náhradní autobusy bez závady, které dorazily do Rakouska. Dále "profesionálové" řidiči zapomněli ve Vídni vyzvednout italskou turistku a ani se neobtěžovali se pro ni vrátit. Nakonec jejich trápení skončilo tím, že hlavní řidič se pohádal s šéfem agentury autobusů přes telefon a hlasitě oznámil, že cesta u této firmy je jeho poslední. Do Florencie jsme dorazili s již zmiňovaným čtyřhodinovým spožděním, které nám, ale vůbec nevadilo.

Po brzké adaptaci ve Florencii jsme se ubytovali v hotelu, které leželo v centru města. Recepční se choval k nám velmi mile a dokonce znal pár českých slovíček. Ubytování na místní poměry bylo celkem levné ( cca 700kč na noc). Pokoj byl vybudován v renesančním stylu a naším potřebám naprosto vyhovoval.

Poté jsme si krátce prohlédli centrum města a za slunečného jsme se následně setkali s dalším členem výjezdu, s šéfem tohoto webu Collinem, který dlouhodobě žije poblíž Florencie, a jeho italskou přítelkyni. Dále jsme obdrželi rady, kde se aspoň trošku levně najíst, protože ve městě bylo šíleně draho, aspoň co se týče potravin. Nakonec jsme s šéfem jeli městskou dopravou z centra na stadion a poté jsme dostali lístky na zápas se svým jménem ( v mém případě to byla první vstupenka na jméno a to jsem navštívil nespočet utkání).

Na stadion jsme dorazili zhruba 2 a půl hodiny před zápasem a navštívili jsme také fanklubácký obchod, kde jsme nakoupili, šály, kšiltofky a další vybavení. Další zajímavostí bylo, že 2 hodiny před zápasem nebylo si skoro, kde sednout v našem sektoru Curva Fiesole, opravdu tak velký byl zájem o toto utkání. Také italští fanoušci nás přijali velmi vřele a s několika jedinci jsme si před zápasem podali ruce.

O samotné hře bych až tak moc nehovořil, protože každý měl možnost ho sledovat na internetu. Atmosféra byla úžasná, všichni členové výpravy horlivě fandili. Naše místa byly blízko kotle a během utkání jsme se dočkali také několik světlic a jakýsich silných výstřelů, které každého fanouška na stadionu nutily fandit stále více. Pro mě překvapením bylo, že každý pokřik netrval déle než 30 sekund. Konec utkání byl velmi smolný, ale i tak to příliš nepokazilo můj celkový dojem. Po utkání jsme u stadionu čekali na hráče a dokonce dvoum členům naší výpravy se podařilo vyfotit se s Giuseppem Rossim.

V neděli sice většinou přšelo, ale i tak se nám podařilo prošmejdit centrum Florencie včetně jeho historických památek. Dalším faktem bylo, že ve městě se nachází velký počet cizinců, především černoši (když nepočítám turisty), kteří v ulicích prodávali různé kabelky, deštníky, náramky a další věci. Ikdyž nejsem zrovna historický odborník, tak toto město se mi po této stránce opravdu líbilo. Domů jsme odcestovali z města v podvečer v neděli s opět naší známou řidičskou dvojicí. Cestou zpět jsme, ale žádné trable nepotkali a utekla celkem rychle.

Závěrem bych jen řekl, že na tento zážitek jen tak nezapomenu a jsem rád, že jsem se o své zážitky mohl podělit i s ostatními členy výpravy. A samozřejmě příští rok se opět do Florencie vydáme.

Tak a je na case zacit resit dalsi vyjezd biggrin

38

Ano. Já se pod ten report podepisuju, je dobře sepsán. Do roka a do dne opět shledáme se v městě, kde mají v nákupních domech takzvané líné košíky pro líné lidi - abych dodal trochu literárnosti. 002

39

Tak panove... kdy bude dalsi vyjezd?!

40

Jestli budou finance, rád pojedu. Reálněji to vidím až na jaře, ale kdo ví smile